Povídka o strachu

Inspiraci pro tuhle krátkou povídku, přesně 200 slov (myslím, že i s názvem, nikoliv s tímhle mým okecáváním), jsem nalezla na dnešní hodině slohu, kdy jsem byla donucená povědět něco na téma strachu. Výmýšlí se za pochodu. Pochopitelně to nebyla žádná sláva. Největší paradox na tom je, že jakmile jsem to něco doblekotala, napadla mě úplně geniální povídka, která by měla větší smysl. Pozdě. Tak jsem si alespoň řekla, že svůj nápad sepíšu a dám sem na blog, protože ho úplně nemůžu zatratit. S kamarádkou jsmese dohodly, že obě napíšeme krátkou povídku právě o strachu. Místo, kniha a část událostí jsou inspirovany mým skutečným životem.  

Povídka o strachu

Fascinovaně zírám na dozelena tónovaný obrázek dívky. Sedí na rozestlané posteli, svázaná svěrací kazajkou, hlavu odvrácenou ode mě. Tmavé vlasy jí spadají na ramena. Pohrávám si s myšlenkou, co kdyby se ta dívka otočila a pohlédla na mě. Zaječela bych a odhodila knížku? Nebo bych jen zůstala strnule zírat do jejích očí?

    Hodiny odbíjí půlnoc. Pečlivě knihu zavřu a odložím. Natáhnu se, zhasnu světlo a prudce zajedu po postele. Peřinu si přitáhnu až k bradě. Moje první noc v cizím pokoji. Pevně stisknu víčka, když poslední úder kostelního zvonu právě doznívá.

    Ticho. A pak začne hrát klavír. Klapnutí a pokojem se začne rozléhat pomalá jemná melodie, která postupně přechází v zběsilý tlukot do kláves. Po celém těle mi naskočí husí kůže. Do obličeje mi dýchne studený vzduch. Třesu se.

    Klavír vyloudí poslední nemelodický tón, který mi drásá uši. Rezonuje místnosti, až umlkne úplně. Klavírní víko zavrže a s bouchnutím se zavře. Prudce otevřu oči. Klouby na rukách mi zbělaly od usilovného svírání peřiny. Můj pohled je přitahován k jednomu místu.

    Tam vedle mě leží kniha otevřená na stránce se svázanou dívkou. A ta dívka se na mě usmívá křivým úsměvem a její mléčné oči na mě zírají.

 

 

 

 

Otočí se?

 

 

Diskusní téma: Povídka o strachu

knížka

Basha 04.12.2014
Superultramegaděsivý, btw tipuju že ta knížka bude asi Asylum :D

Re: knížka

Eliz 22.01.2015
Ano, Asyluuuum! :D

wow

Lucienne 26.10.2014
Ty kráso! Tak tohle bylo hodně hustý. Úplně mi běhal mráz po zádech, vážně. Ten obrázek je děsivej :DD
Skvělý nápad a úžasně napsaný.

Nemesis "Neminka" Moriko 07.10.2014
Hustý :O Máš můj obdiv, tyhle krátké děsivé drabbly miluju a tenhle je obzvlášť dobře napsaný! :)

Re:

Eliz 09.10.2014
ó, děkuji ti moc :)

:)

All 05.10.2014
Wow! Tyhle krátkopovídky miluju! Úžasné téma, až mě z toho mrazí! :3 :D :)

Re: :)

Eliz 09.10.2014
Díky! :) Mě teda skoro taky běhá mráz po zádech a to jsem tu povídku napsala :D

:D

warca 27.09.2014
Bud docela ráda, že to je jen povídky :D Je dobrá Majdi :D

Re: :D

Eliz 27.09.2014
Díky :) Hele, co to máte za zvyk mi teď poslední dobou vy dvě s Klárou říkat Majdi? Když mi tak říkáte jen vy dvě, nemůžu se zbavit takového dotěrného pocitu...

Re: Re: :D

warca 28.09.2014
Klára ti říká Majdi ? Tak sorry :D Ráda ti začnu říkat Mášo :3
Né v pohodě....... budu ti říkat jinak neboj :)
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek