Hvězda

 
 
 
Autorka: Alex Flinn
Nakladatelství: Moba
Počet stran: 228
Rok vydání: 2006/USA, 2014/ČR
Vázaná (ale taková ztuha ohebná, laicky řečeno :D)
 

 

První dojmy

Abych pravdu řekla, hlavní důvod, proč jsem po knize vlastně sáhla, je obálka. Strašně, strašně se mi líbí. Na obrázku možná nevypadá tak pěkně, ale ve skutečnosti je prostě dokonalá. Chvíli jsem váhala, jestli si mám knižku vzít, protože knihy na čtení rozhodně mám. Ale nakonec jsem ji vzala, i když mi tenhle typ knih není zcela po chuti. To kvůli té obálce... :3

O autorce

Alex Flinn je mladá autorka novel pro mladé. Do dnes již napsala 10 knih, které byly publikovány. 
Flinn se narodila v Glen Cove, New York a vyrostla v Syosset, New Yorku a Miami, na Floridě. Ve věku pěti let začala přemýšlet o tom, že by chtěla být spisovatelkou a začala přispívat svým úsilím do časopisů. Ve dvanácti letech se odstěhovala do Palmetto Bay, na Floridu, na předměstí Miami, kde stále žije. 

 

V novém bydlišti měla problém najít na nové škole kamarády, později na toto řekla, že je to zkušenost, která ji hodně inspirovala k psaní, zejména kniha Breaking Point.Vystudovala Miami-Palmetto High School a studovala v oboru divadelního umění programu s názvem PAVAC (Performing A Visual Arts Center), který inspiroval některé její knihy, Diva. Vystudovala University of Miami (operu), pak šla na právnickou školu v Nova South Eastern University, a poté šla na právní praxi na 10 let. Po praxi odchází a věnuje se, na plný úvazek k psaní (po přijetí její třetí knihy.)
Je vdaná za Eugene Flinna a má dvě dcery.

(zdroj: www.databazeknih.cz)

Anotace - děj

Někdy se blog stane tím jediným místem, kde se můžete bez obav svěřit se vším, co vás trápí. Tak to aspoň dělám já. 

Podle ostatních jsem prý skvělá, talentovaná, prostě okouzlující, ale já si tak rozhodnu nepřipadám, spíš naopak. Jsem průměrná roztleskávačka, která má za sebou totálně nepovedený vztah s klukem, co lítal z problému do problému. Navíc ty moje věčné diety končící pokaždé stejně – jojo efektem. 

A pak se to stalo – dostala jsem se na vysněnou uměleckou střední v Miami! Všechno se může změnit k lepšímu, ale jak mám přesvědčit svou matku, že zpívání je to jediné, co mu v životu opravdu baví? 

Postavy

Caitlin - mám ji popsat, tak jak na mě působí, nebo tak jak na mě působit má???? Má působit: nesmělá, opatrná, nevydařeným vztahem poznamenaná, ale cílevědomá, houževnatá a silná dívka, opravdu talentovaná co se zpívání týče, dříve obtloustlá, ale nyní pohledná a štíhlá. (Na mě už působí trochu odlišně)

Valerie - Caitlina matka, sebevědomá, sobecká, namyšlená, chová se na 25, obléká na 13 let, neustále nafintěná, prahnoucí po obdivu a dokonalosti.

Můj názor

(konečně!)

Já věděla, že tahle knížka nebude pro mě. Akorát na ni budu nadávat, hlavně na Caitlin, takže vlastně ani nechápu, proč jsem si Hvězdu půjčovala. Ona je ta kniha vlastně hodně čtivá a zábavná, taková oddechovka, příběh pěkný, závěr také povedený, ale...


(Upozornění: Může obsahovat spoilery - i když o nic nepřijde, pokud si je přečtete)

Nehorázně mě rozčiluje Caitlin. Má sice vypadat jako ustrkovaná a skromná dívka, která má neuvěřitelný talent na zpívání a jde si za svým snem. Jenže z knihy vyplývá, že doopravdy v závěru umí všechno, na co jenom sáhne. O sobě má rozhodně nemalé mínění. Já osobně bych si ani nedovolila řešit, jestli náhodou nejsem až moc dobrá na ostatní. Kdo o sobě takhle uvažuje, tak je snob a u mě totálně propadl. Navíc všichni Caitlin věčně obdivují, jak je strašně skvělá, že zpívá tak krásně, že vypadá dokonale, že je strašně nadaná, šikovná, PROSTĚ NAPROSTO BEZCHYBNÁ A SKVĚLÁ. Na víc si Caitlin doma pořádně hraje na ubližovanou chudinku, na matku (ta je taky šibnutá, to je fakt) věčně řve, ve všem musí mít vždycky pravdu (a má). Dřív sice byla tlustá, ale jakmile zhubla, tak okamžitě byla princeznou krásy, prostě naprostá modelka.

Zkrátka postavy (hlavně Caitlin a matka) jsou tak dokonalé ploché, že bychom je mohli použít třeba na dálnici místo betonu. A předvídatelné a neuvěřitelně dokonalé, až se mi dělají mžitky před očima. Jistě, nikdo by asi nechtěl číst o ošklivé a tlusté holce, ale zase se to s tou dokonalostí nesmí přehánět. Pak to působí příliš nerealisticky.

Kniha by byla moc pěkná, kdyby se to nezkazilo dokonalostí a nezchybností Caitlin. Ale jen to jen můj názor...

Hodnocení

Obálka

100%

Kniha
 

60%

 

Diskusní téma: Hvězda

Dendy

Dendyss.blogpot.cz 03.01.2015
Tato kniha me nicim nezaujala, ja moc na tento salek kavy nejsem.

Re: Dendy

Eliz 15.01.2015
Taky jsem zjistila, že to spíš není nic pro mě :)

:D

warca 01.09.2014
Takže Hvězdu už mám taky doma a už se moc těším, jelikož jsem si přečetla 2 předcházející knihy od Alex Flinn (Netvor, Dýchání pod vodou) tak se těším o to víc, protože má moc pěkný knížky :D

Nemesis "Neminka" Moriko 13.07.2014
no, takové knížky moc nevyhledávám a jsem si jistá, že tohle bě mě nebavilo :P

Re:

Eliz 15.01.2015
Můj styl to taky očividně není... :)

Lissa 03.07.2014
Chtěla jsem si ji půjčit, ale prý jí předchází Dýchání pod vodou. No, doufám, že první díl bude v knihovně a slupnu oba dva najednou.

Re:

Eliz 06.07.2014
Haha, to já zas něco popadla, aniž bych si zjistila, jestli to nemá předchozí díly :D

:D

warca 02.07.2014
Před chvílí jsem na ní narazila na internetu :D Netušila jsem, že by sis jí přečetla už kvůli obálce :D

Re: :D

Eliz 02.07.2014
Ta obálka je dokonalá :D

Přidat nový příspěvek